Sosyal Medya

Eğitim

Sosyal Çalışma Programı başladı!

Üniversite öğrencileri için oluşturulan Sosyal Çalışma Programı(SÇP)'na başvurular başladı!

Aylık 808 lira maaş!

Üniversite öğrencileri için haftada 3 gün sigortalı olarak iş imkanı sağlayan program yürürlüğe geçti. Günlük 67.36 lira maaş ile çalışma imkanı sağlayan proje Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyuruldu.

Başvurular 28 Haziran'a kadar!

5 Temmuz'da çekilecek kura ile belirlenecek 8 Temmuz'da iş başı yapacak olan 150.000 öğrencinin yaz tatilinde iş başı yapması hedefleniyor, 30 Eylül'e kadar devam edecek olan çalışma süreci pek çok öğrenciye gelir sağlayacak.

Kimler başvuru yapabilir?

Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç tüm öğrencilerin yararlanabileceği program, vakıf veya devlet üniversitesi gözetmeksizin istedikleri şehirde çalışma imkanı bulabilir. Çalışma sırasında burs ve kredilerini almaya devam edebilecek olan öğrenciler herhangi bir şekilde etkilenmeden 3 ay boyunca haftada 3 gün olmak üzere çalışabilecek.

Bakan Selçuk: İş tecrübesi edinecekler!

Bakan Selçuk açıklamasında "Temmuz ayı itibarıyla başlayacak Sosyal Çalışma Programları ile asıl maksadımız üniversite öğrencisi gençlerimizin iş hayatına girişlerinde en az teknik beceriler kadar önemli olan takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme, analitik düşünme gibi sosyal becerilerini geliştirerek mezun olduktan sonra iş hayatına girişlerini kolaylaştırmaktır." dile getirdi.

İş imkanları arasında; Doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyon, korunma ve tanılması, kütüphanelerin bakım ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi yer almaktadır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.