Sosyal Medya

Otomobil

Opel Logosunu Değiştirdi! İşte Logonun Yeni Hali!

Opel,Mokka modeli ile uzun zamandır kullandığı logosunu değiştirdi. Yeni logosunu Mokka ile kullanmaya başlayacak olan Opel, önceki logosuyla benzerlikleri mevcut olsa da önemli detaylara sahip. İşte Opelin yeni logosu…

Alman otomobil üreticisi Opel,1963’ten beri otomobillerinde görmeye alışık olduğumuz Opel logosunu, bir çember ve çemberin içerisinde şimşek sembolünden oluşan bir biçime sahip olmasıyla otomobil takipçileri ve otomobil sahipleri tarafından benimsendi ve bu zamana kadar severek kullanıldı. Ancak zamana ayak uydurmak için yenilenmesi gerekiyordu. Bu yüzden radikal bazı değişikliklerle biraz da minimalize edilerek yeni logosunu takipçilerine Mokka otomobiliyle sundu.

Nasıl bir tasarıma sahip?

Opel logosunda, önceki logosuyla aynı tasarıma sahip. Ancak, önemli farklarıyla dikkat çekmekte. Opel'in Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark, eski logosundaki çemberin ince olarak değiştirilmesi ve üst kısımda bulunan Opel yazısının fontunda da değişikliğe gidilerek daha sade bir tasarıma yöneldiklerine dikkat çekmiştir. Aynı zamanda logodaki kavis etkisinden vazgeçip daha keskin hatlarda minimalize edilmiştir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.