Sosyal Medya

GÜNCEL

Emekliye Müjde! Bayram İkramiyesi Ödemeleri Başladı

Milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği Kurban Bayramı ikramiyesiyle ilgili gelişmeler açıklandı. 12 milyon emeklinin ikramiyeleri 17 Temmuz 2020 tarihiyle birlikte yatmaya başlayacak.

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri bugün başladı ve SSk’lı emeklilere 17-26 Temmuz, Bağkur’lu emeklilere ise 25-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek olan Kurban Bayramı ikramiyeleri, bugün emeklilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı.

Bu durumda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilere ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

Emeklilerin yanında olan Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleriyle birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.