Sosyal Medya

Yerel

Acıgöl’de Danslarıyla Büyüleyen Flamingolar

Afyonkarahisar’ın Dazkırı ve Başmakçı ilçe sınırları arasında kalan Acıgöl’de dans eden flamingolar izleyenleri mest etti. Drone kamera ile görüntülenen binlerce flamingo, eşsiz bir gösteri sundu.

Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu şehrin hafızasını oluşturmaya devam ederken bu kapsamda da Acıgöl’de fotoğraf ve video arşiv çalışması yapıldı.Yapılan çalışma sonucunda elde edilen fotoğraf ve videolar Tanıtım Bürosu'nun yönettiği "Visit Afyon" sosyal medya hesaplarında paylaşılarak şehir tanıtılacak. Çalışmalar sırasıda Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek’in drone kamerası gölde yaşayan binlerce flamingoya rastlamasıyla birlikte havadaki mükemmel güzellikteki danslarını görüntüledi.

Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek, konuyla ilgili konuşarak, her yıl buraya geldiğini fakat ilk kez bu kadar kalabalık bir flamingo sürüsüyle karşılaştığını ifade etti. Selek, “Acıgöl bilindiği üzere göçmen kuşların konaklama alanlarından bir tanesi. Tele makinamızla görüntülemek istedik. Kuşların çok uzakta olduğunu fark ederek drone kameramızla onları görüntülemeye çalıştık. Flamingolar drone kamerayı görünce kaos oluşturdu. Biz izlerken çok hoşumuza gitti. Şu anda gölde binlerce kuş olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok kalabalıktı. Geçen senede geldim ancak bu kadar kalabalık görmemiştim. Yamaçlara çıkıldığında, tele objektifle görüntülendiği zaman göl manzarasını ortaya koyuyor.” diye de ekledi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.