Sosyal Medya

GÜNCEL

Alexander Sörloth İçin 20 Milyon Euro

Geçtiğimiz sezona damga vuran ve Trabzonspor formasıyla sezonu gol kralı olarak tamamlayan ünlü topçu Alexander Sörloth, Avrupa’nın iştahını kabartıyor. Alexander Sörloth, Trabzonspor formasıyla 2019-20 sezonunu 24 golle tamamlamıştı. RB Leipzig, teknik direktör Julian Nagelsmann'ın kesinlikle kadrosuna almak istediği Norveçli gol kralı Sörloth için kesenin ağzını açtı. Transfer listesinin başında yer alan golcü Sörloth, Alman temsilcisinin bu transfer için bütçesinin 20 milyon euro olduğu belirtildi.

Nagelsmann Alexander Sörloth’ u İstiyor

Red Bull Leipzig Teknik Direktörü Julian Nagelsmann'ın Sörloth'un RB Leipzig'e gelmesini çok istediği için Trabzonspor yönetimine rapor sunduğu ve yetenekli golcü Alexander Sörloth’un RB Leipzig’e transfer olmak için Trabzonspor’dan izin istendiği açıklandı. Alman temsilcisi, Trabzonspor’un sözleşmede yer alan opsiyonu kullanarak gol kralının bonservisini almasını, daha sonra da kendisine satmasını istiyor.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da "İki oyuncumuz için bugüne kadar ciddi talep ve teklifler geldi. Biri Uğurcan Çakır diğeri ise Sörloth... Sörloth için en ısrarcı kulüp Leipzig. Onun haricinde başka herhangi bir oyuncu için teklif almadık. Gelen bu teklifler de beklentilerin altında ve bizim de evet demeye niyetimiz yok." ifadelerini kullanmıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.