Sosyal Medya

Yerel

Kan Donduran Mohamed Mekki Cinayeti

Ağustos’un 13’ünde gece saat 00.30 sıralarında meydana gelen Konyaaltı ilçesi Sarısu Mahallesi’nde edinilen bilgiye göre, sitenin otoparkında park halinde bulunan 07 MA 8918 otomobilin bagaj kısmından kan ve koku geldiğini fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarın ardından olay yerine polis ve sağlık ekibinin gelmesiyle, polis ekibinin yapmış olduğu inceleme sonrasında otomobilin bagaj kısmında 3 Ağustos’tan bu yana kayıp olan emlak zengini 44 yaşındaki Cezayirli iş adamı Mohamed Mekki'nin cesedi çıktı. Havanın sıcak olması nedeniyle de parçalanmaya yüz tutan Mekki’nin cansız bedeni, incelenmek üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Cezayirli iş adamının cesedinde çok sayıda bıçak darbesi olduğu öğrenildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri olay ile ilgili geniş çaplı bir çalışma başlattı ve Cezayirli iş adamı Mohamed Mekki'nin olay öncesinde bağlantı kurduğu kişileri araştırıldı. Çalışmalar doğrultusunda Mekki’nin kiracıları Rus Vladimir S. ve Cezayirli Muhammed A.L. tutuklandı ve 19 yaşındaki Vladimir S. ve 19 yaşındaki Muhammed A.L. hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan hazırlanan iddianame, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

İddianamede, Mohamed Mekki'nin eşi Sarah Deramchı’nın 4 Ağustos’ta polis merkezine giderek, eşinin kayıp olduğu ihbarında bulunduğu, daha sonra arama çalışmalarının sürdürüldüğü anlatıldı. Kamera kayıtları incelendiğinde, maktulün 3 Ağustos’ta kiracıları Vladimir S. ve Muhammed A.L.’nin yanına yalnız geldiği görülmekte ve daha sonra siteden 3’ünün beraber ayrıldığı, Cezayirli iş adamının kayıp olarak aranmasına devam edilirken 13 Ağustos’ta cesedinin bulunduğu kaydedildi.

“Eşimin Geleceğini Düşünerek Uyudum”

Ayrıca iddianamede maktulün eşi Sarah Deramchı’nın ifadesi de yer aldı. Şüpheli kiracıları ile aralarında bir sorun olmadığını belirten Deramchı, “3 Ağustos’ta eşimin Vladimir S. ile mesajlaştığını gördüm. Sorduğumda kirayı almak için yanlarına gideceğini söyledi. Arabanın anahtarını ve cep telefonunu alarak evden ayrıldı. Üzerine başka da bir şey almadı. Kirayı alıp hemen döneceğini söyledi. 1 saat sonra eşim gelmeyince aradım, meşgule atıldı. Bu şekilde numarayı defalarca aramama rağmen sürekli meşgule atılıyordu. Gece arayınca da telefonunun kapalı olduğunu anladım. O gün eşimin geleceğini düşünerek uyudum. Ertesi gün uyandığımda eşimin gelmediğini fark ettim” dedi.

“5 Defa Bıçağı Karın Bölgesi Civarına Sokup Çıkarttım”

Cezayirli 19 yaşındaki Muhammed A.L. ise ifadesinde, Vladimir’in liseden arkadaşı olduğunu, apart dairede ise birlikte yaşadıklarını anlattı. Ayrıca Muhammed A.L. maktulü daha önce hiç görmediğini ifade ederek, “Kendisini 2. kez olay tarihinde gördüm. Apart dairenin kliması su akıtıyordu, arızalandı. Mohamed Mekki odaya gelerek klimaya baktı, teknik servis geleceğini söyledi. Daire için vermemiz gereken 200 TL aidat parası vardı. Bu parayı Vladimir’den istedi. ATM’den para çekmemiz gerekiyordu. Rica ettik. Mohamed Mekki bizi aracına aldı, yola çıktık. Ben sağ ön koltuğa oturdum, Vladimir ise arka koltuğa oturdu. Bir müddet sonra benim cep telefonum çaldı, açacakken cep telefonum camdan düştü, aracı durdurduk, telefonun bir parçasını ararken Mekki araçla geri geri geldi, aradığım parçayı bulup bana verdi, o esnada bana argo bile şekilde alay eder tarzda ‘telefonu nasıl düşürüyorsun’ gibi konuştu, kapıyı çok sert çekmeme tepki gösterdi. Bu arada araç henüz hareket etmemişti. Bana bu şekilde tepki gösterdikten sonra sözlü tartışmamız başladı. Ardından bana yumruk vurmaya çalıştı ama vuramadı. Ben kendimi kurtarmak için cebimde bulunan toplam 10-15 santimetre uzunluğu olan bıçağı çıkarttım. Bıçağı çıkartmadan önce Mekki ikinci defa bana yumruk savurmaya çalışıyordu. Zannedersem bıçağın ilk darbesini kişinin sağ karın bölgesine batırdım. Arka arkaya zannedersem 5 defa bıçağı kişinin yine alt gövde kısmına karın bölgesi civarına sokup çıkarttım. 5 dakika kadar Mekki benimle mücadele etmeye çalıştı ancak nefessiz kalıp yığıldı, elleri yana düştü” açıklamasında bulundu.

Muhammed A.L. maktulü bıçaklarken olayın hızlı geliştiğini iddia ederek “Vladimir’in şahsa herhangi bir müdahalesi olmadı. Olay hızlı geliştiği için beni engelleyecek bir harekette de bulunmadı. Adamın nefesi kesilip kolları düştükten sonra bana sakin olmamı söyledi, önce panik yaptık, 2-3 dakika bu şekilde durduktan sonra Mohamed'i aracın içinde arka koltuğa almaya çalıştık, öndeki iki koltuk arasından kişiyi cenin pozisyonunda arka koltuğa yatırdık. Daha sonra kişi bu şekilde arka koltuktayken aracı Vladimir çalıştırıp sürdü, Döşemealtı'ndaki ormanlık yere geldik. Burada yarım saat kadar ne yapacağımızı düşündük. Sonra kişinin cesedini aracın arka bagajına ikimiz beraber aldık. Bagaja, araçta bulduğumuz çarşaf gibi bir şeyi serip üstüne cesedi koyduk. Vladimir aracı sürdü. Aracı en son bulunduğu yere getirip koyduk. Beraberce kaldığımız apart daireye geri döndük. Kıyafetlerimizi değiştirdik” dedi.

Muhammed A.L. pişman olduğunu dile getirerek normalde bıçak taşıyan biri olmadığını, son zamanlarda oturdukları bölgede çok köpek olmasından yanına bıçak alma ihtiyacı duyduğunu belirtti. Muhammed A.L. son olarak “Olay bir anda gerçekleşti. Böyle olmasını istemezdim” dedi.

“Şoka Girip Bakamadım, Bıçağı bana göstererek eve dönmemizi söyledi.”

Vladimir S. ifadesinde “Olay günü araca bindiklerinde birden durduk. Ben önce neden durduğumuzu anlamadım. Meğerse Muhammed’in telefonu camdan düşmüş. Kendisi telefonu almak için aşağıya indi, tekrar bindi. Ben ilk başta çok dikkat edemedim. Muhammed ve maktul Mohamed Mekki arasında sanırım sözlü bir tartışma çıktı. Birden, ‘şşt’ şeklinde bir ses duydum. Ses adamdan geliyordu. Kafamı çevirmemle beraber Muhammed’in maktulü ilk defa bıçakladığını gördüm. İki koltuğun arasından ön koltuğa uzandım. Kollarımı açarak birbirlerini ayırmaya çalıştım. Ben Muhammed’i engellemeye çalışırken, Muhammed şahsı bıçaklamaya devam etti. Mohamed ilk bıçakta sağ kolunu kaldırmaya çalıştı. Muhammed adamı bıçaklamaya devam etti. Zannedersem bu ilk bıçaktan sonra adamın takati kalmamıştı. Ancak tekrar söylemek istiyorum ki, ben Muhammed’i araya girerek engellemeye çalışmama rağmen adamı bıçaklamaya devam etti. Tahminimce 4-5 kez den fazla adamı bıçaklamaya devam etti. Mohamed Mekki kendi koltuğunda hareketsiz kalınca benim midem bulandı. Kusma refleksi oluştu. Şoka girip bakamadım. Burada çıkıp kustum, bu arada aracın bagajın kapatıldığını duydum. Anladığıma göre Muhammed, maktulü tek başına arka koltuktan alıp sanırım sürükleyerek bagaja yerleştirmiş. Ben kişinin cesedini aracın bagajına nasıl yerleştirildiğini görmedim, o esnada annemi aradım, normal bir şekilde konuştum. Daha sonra araca bindik, Muhammed Ali'ye 112’yi aramayı teklif ettim. Telefonumu alıp arka koltuğa fırlattı. Bıçağı tekrar bana göstererek eve dönmemizi söyledi.” dedi. Hayatında ilk defa karakola ve adliyeye geldiğini belirten Vladimir S., bu olaydan dolayı pişman olduğunu belirtti.

Otopsi raporunda ise maktulün 17 adet kesici alet yarasına bağlı iç organ yaralanması, iç ve dış kanama sonucu hayatını kaybettiği kaydedildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.