Sosyal Medya

GÜNCEL

Ölüm Bakkalı Can Kaç Aldı!

Türkiye’de son zamanlarda sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artmakta. İzmir’de 9 Ekim ile 23 Ekim tarihleri arasında sadece bu nedenle 30 kişi hayatını kaybetti. İstanbul’da ise ekim ayında 49 alkol zehirlenmesi nedeniyle, 9 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca Bodrum’da 3 kişi de bu nedenle yaşamını yitirdi. Bodrum’daki bu ölümlerin üzerine iz süren jandarma, İzmir’de bu içkileri üreten bir şebekeye ulaştı. Bodrum bağlantıları gözaltına alındı. İzmir ve İstanbul’daki ölümlerin de bu şebekenin sattığı alkoller yüzünden olması ihtimali üzerinde araştırmalar yapılıyor.

Yapılan bir habere göre, Bodrum Gündoğan’da yaşayan Yelda Dağıtman 10 Ekim’de, Çömlekçi Mahallesi’nde yaşayan İbrahim Yanık ve Semran Çilek Başkurt ise 12 Ekim günü evlerinde baygın vaziyette bulundu. Acilen hastaneye kaldırıldılar, daha sonra kaçak içkiden zehirlendikleri anlaşılan üç kişi hayatlarını kaybetti.

Başlatılan soruşturmada, jandarma ekipleri kaçak içkilerin İzmir’de hazırlandığını ve ‘dağıtıcı’ konumundaki iki kişi tarafından Bodrum’a getirilerek pazarlandığını belirledi. Çömlekçi mahallesindeki ‘Bakkal Hayati’ adlı kişi yoluyla da bu içkilerin satıldığı tespit edildi.

Sahte içki yüzünden ölen ve hatenelik olanların bilgisini Hayati adlı bakkal üreticilere bildirdi. Bunun üzerine içkileri getiren iki dağıtıcı kayıplara karıştı. Ancak şüpheliler jandarmanın sayesinde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden 4’ü ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ ve ‘Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet’ suçlarından tutuklandı, bir kişi ise ‘adli kontrol’ tedbiri konularak serbest bırakıldı. Kaçak içki dağıtımında kullanılan araç ise bir oto yıkamacıda bulundu. İzmir’de de bu içkileri piyasaya süren şebekenin Çeşme, Kuşadası, Didim gibi turistik yerlere de kaçak içki dağıtımı yaptığı belirlendi. İlgili birimler uyarıldı. İstanbul’daki ölümlerle de bağlantısı araştırılıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.