Sosyal Medya

Ekonomi

Hamster coin (HAM) nedir, nereden ve nasıl alınır?

Hamstercoin Binance Smart Chain ağında bulunan ve merkezi olmayan bir topluluk projesidir. Hamstercoin 23 Mayıs 2021 tarihinde Pancakeswap üzerinden alım ve satıma açılmıştır. Bir Meme Token olarak çıkan Hamstercoin’in en büyük hedefi finansal özgürlük sağlamak ve piyasa dalgalanmalarından etkilenmemektir.

Hamstercoin nedir?

Hamstercoin Binance Smart Chain ağında bulunan ve merkezi olmayan bir topluluk projesidir. Hamstercoin 23 Mayıs 2021 tarihinde Pancakeswap üzerinden alım ve satıma açılmıştır. Bir Meme Token olarak çıkan Hamstercoin’in en büyük hedefi finansal özgürlük sağlamak ve piyasa dalgalanmalarından etkilenmemektir.

Hamstercoin Contract adresi: 0x679d5b2d94f454c950d683d159b87aa8eae37c9e

         Hamstercoin, Coinmarketcap ve Coingecko’da listelenmiş olup, ilk auditini de başarıyla tamamlamıştır. Şu anda Pancake dışında Mdex, XT, Hotbit gibi borsalarda listelidir. 8 Eylül 2021 tarihi bizim için dönüm noktalarından biri oldu. Bu tarihte yapılan güncelleme sayesinde Hamstercoin yeni özellikler kazandı ve güçlendi. Bu güncelleme ile %12 slippage oranı gelmiş bulunmaktadır. Bu sayede projemiz botlardan temizlenmiştir.  Bu %12 lik slippage oranın dağılımı ise %4 havuza aktarılıyor ve havuzun büyümesi için kullanılıyor ve diğer %4 ise cüzdanında en az 75000000 adet Hamstercoin bulunan holderlara ellerindeki HAM oranında BTCB dağıtımına gidiyor ve son %4 ise marketing için ayrılıyor. Bir DEFI ve topluluk projesi olarak başlayan Hamster Coin, bu kontrat güncellemesi ile kripto dünyasında yeni bir çağ başlattı. Hamstercoin kripto dünyasının en önemli sorunlarından biri olan balina saldırıları ve manipülasyona karşı bir çözüm bulmuş durumda. Alım ve satımda alınan slippage havuza likidite ekleyip fiyatın hassasiyetini düşürüyor. Böylece pump ve dump etkisi azaltılıyor. Diğer slippage ise  market çalışmalarına destek oluyor bu sayede Hamster’ın bilinirliği artıyor ve aynı zamanda yoğun satış gelen zamanlarda marketten alım yapılıp yakım yapılıyor bu sayede fiyat düşüşlerinin de önüne geçiliyor. Anlayacağınız üzere bu projede üzerinize mal boşaltılmıyor tam aksine üzerinize boşaltılan malları topluyor.

HamsterCoin Nedir

Bir DEFI (Decentralized Finance) projesi olan Hamstercoin’in çıktığı 23 Mayıs 2021 tarihi aslında çok önemli bir tarihtir. Zira 2021 yılının en sert düşüşü 19 Mayıs tarihinde başlamıştı ve aylarca bu düşüş devam etti. İşte Hamstercoin böyle zorlu şartlarda varlığını sürdürdü piyasanın düşüşüne inat yoluna devam etti. Hamstercoin piyasa dalgalanmalarına ve merkeziyetçi yani tek elden kontrol edilen finans sistemine karşı topluluğun verdiği bir tepkidir.

Şu anda sadece BSC üzerinde 100.000’e yakın Hamstercoin Holder’ı bulunmaktadır. Bunun yanında Hotbit, Mexc, ve XT borsalarında da ciddi yatırımcılarımız bulunmaktadır. Toplam token miktarımız 10,000,000,000,000,000 adettir. Hamstercoin arzın şu anda %35’ü kilitli olup %39’u ise hali hazırda yakılmıştır. Kilitli olan %35’lik kesim belirli periyotlarla açılacak ve bu açılan tokenların kullanım alanı ise yeni borsa listelenmeleri, yakım ve çok yakında karşımıza çıkacak olan Hamsterswap projesi olacaktır. Yakılacak toplam token miktarı en arzın yüzde 70’i olacaktır. Bazı yakımlar planlı yapılırken bazı yakımlar ise Hamstercoin’in yatırımcılarına umut olduğu özel günlerde plansız şekilde piyasadan alınan tokenlar ile yapılmaktadır. Örneğin Jack Dorsey’in ‘’ Hamstercoin > ‘’ veya Elon Musk’ın “Hamster has mad skillz!!” Tweetlerini üzerine plansız ve piyasadan alınan tokenlar ile yakımlar gerçekleşmiştir. Aslında Hamstercoin ekibi olarak sürpriz yapmayı seviyoruz bazen ortada hiçbir sebep yokken bile piyasadan satım alımlar yapıp bunları yakmaktayız. Yakın zamanda karşımıza çıkacak olan HamsterSwap borsası topluluğumuzu oldukça heyecanlandırmaktadır. Bunun yanında başka borsalar ile de anlaşma sürecinde olduğumuzu, üretmeye ve geliştirmeye yatkın bir ekip olduğumuzu söyleyebiliriz.

Hamstercoin bir topluluk projesi olduğu için topluluk ile arasında ciddi bir bağ bulunmaktadır.  Topluluğumuz için adeta umudu temsil etmeye başladık. Umutlar tükendiği anda Hamstercoin parlamaktadır. Çıkış tarihinin 19 Mayıs’ta yaşanan büyük düşüşün hemen sonrasında gelmesi aşırı dalgalı piyasada yorulan yatırımcı için Hamstercoin için adeta bir can simidi olmuştur. Hastercoin tüm umutların tükendiği anda parlamayı pek çok sefer başarmıştır. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ve Elon Musk’ın Hamster hakkındaki tweetleri ile Hamstercoin tekrar tekrar umut oldu. Ayrıca Sxp’nin ceosu  Joselito ve Hotbit’in kurucusu Alex gibi kripto dünyasının başka pek çok bilinen ismi de Hamster hakkında tweetler attı. Twitter yanında diğer sosyal medya platformlarında da hakkımızda pek çok paylaşım bulunmaktadır. Örneğin Youtube’da da Hamstercoin ile ilgili pek çok video yapılmıştır. Anlaşıldığı üzere Hamster kripto yatırımcıları arasında oldukça popülerdir.

https://joytopics.com/resimler/detayresim/900/2.jpg

  • Hamster coin (HAM) nedir, nereden ve nasıl alınır?

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.